sk   en     de    pl    ru 

KONTAKT 908 989 729 | 905 934 579

Ako vyberať záhradný altánok?

22.5.2017
 

Ako vyberať záhradný altánok?

Záhradný altánok si v dnešnej dobe môžete zaobstarať rôznymi spôsobmi. Môžete osloviť stolárov a nechať si zhotoviť dokonalý drevený altánok na zákazku alebo sa pokúsiť postaviť si ho svojpomocne, prípadne si môžete zaobstarať altánok sériovo vyrábaný. Či tak alebo onak, len vy sami sa budete musieť rozhodnúť, ako má vyzerať a čo musí spĺňať.
 
 
 

Výber podľa rozmerov a umiestnenia

Zrejme prvé, na čo sa budete musieť zamerať, je voľba umiestnenia altánku a podľa toho stanovenie jeho optimálnych rozmerov. Záhradný altánok pre grilovačky a posedenie s priateľmi by mal byť bližšie domu, altánok pre prácu či odpočinok radšej v pokojnom zákutí pozemku.
 
Rozmery by sa mali odvíjať od spôsobu používania, počtu ľudí, ktoré bude hostiť, podľa možností daného miesta a podobne. Altánok by mal byť tiež umiestnený v závetrí a nemal by napríklad tieniť okna domu alebo iným spôsobom zaclánět.
 

Materiál altánku

Okrem miesta a rozmerov je samozrejme najdôležitejšia materiál, z ktorého bude záhradný altánok vyrobený. V súčasnosti sú najbežnejšie drevené altánky a tiež napr. Altánky hliníkové. Ako drevo sa používa najčastejšie smrek, ktorý je pre tieto účely pomerne vhodný, hoci nie príliš dobre znáša vlhkosť. Preto treba altánok opatriť ochrannými nátermi.
 
Hliníkový altánok je veľmi odolný a nevyžaduje žiadnu údržbu. Prekážkou však môže pre niekoho byť nie príliš tradičný vzhľad. Pri novostavbách sa však môže naopak vynímať oveľa lepšie ako drevená variant.
 
Dôležitá je aj otázka podlahy a strechy. Na nepriehľadné zastrešenie sú vhodné asfaltové šindle, najmä pri moderných altánov možno potom použiť priehľadné zastrešenie z polykarbonátu.
 
Altánok môže, ale tiež nemusí mať podlahu - s drevenou podlahou je altánok krajší a komfortnejšie, je ale tiež drahšie a náročnejšie na údržbu.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte:

Video

 

Hliníkové přístřešky |Hliníkové pergoly Levné ALU přístřešky Betonové garáže Zahradní domky |Skladovací kontajnery Opěrné zdi | Pokládka zámkové dlažby | Japonské hliníkové přístřešky a pergoly | Oborový portál Svět-Garáží.cz | One Trade® | Dřevěné pergoly | Zámková dlažba | 


2013 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l tvorba HIS WORK