sk   en     de    pl    ru 

KONTAKT 908 989 729 | 905 934 579

Ako vybrať záhradný gril?

14.4.2017
 
Grilovanie je skutočným fenoménom a nájde sa zrejme len málo ľudí, ktorí aspoň občas takéto akcie nerobia alebo sa ich prinajmenšom nezúčastňuje. Zdá sa, že pre majiteľov domov so záhradou či chat, sa vlastníctvo grilu stáva takmer nutnosťou. Ako ale vybrať vhodný gril?
 
 
 
Rozhodujúce pri výbere grilu bude iste cena, ale mali by sme sa zamerať aj na to, kde budeme gril používať, pre koľko ľudí, ako často a podobne.
 

Elektrický gril je pohodlný a lacný

Elektrický gril je veľmi pohodlný, nenarobí žiadny neporiadok, ľahko sa čistí a grilovať môžete ako vonku na záhrade alebo napríklad pri bazéne či v záhradnom altánku, tak aj v uzavretej zimnej záhrade alebo aj doma či na balkóne. Tento variant je priestorovo, finančne aj čo sa týka práce a údržby najúspornejší.
 
Nevýhodou je, že výsledok sa chuťou ani vôňou prakticky nelíši od potravín pripravených v kuchyni na panvici.
 

Gril na uhlie je klasika, ale je náročný na údržbu

Grily na drevené uhlie sa hodí predovšetkým do otvoreného priestoru, pod strechou záhradného altánku by vás mohol nepríjemne potrápiť dym. Pomerne dosť zložité je aj vypratanie a čistenie grilu i jeho príprava a rozpaľovanie.
Hlavnou výhodou grilu na drevené uhlie je skutočne autentický pocit z grilovania a neopakovateľná chuť a vôňa mäsa, ktoré na ňom pripravíte.
 

Plynové grily predstavujú strednú cestu

Plynové grily možno používať na záhrade aj v zastrešenom záhradnom altánku, pergole a podobne. Jeho príprava, údržba aj upratovanie je jednoduchšie ako pri grile na drevené uhlie, ale pritom poskytuje pocit zo skutočného grilovanie vďaka prítomnosti ohňa. Jednoduchá je aj regulácia teploty a roztopení grilu a jeho prevádzka je pomerne lacný.
 
Plynový gril tak svojimi prednosťami predstavuje akýsi kompromis medzi prácnym a náročným grilom na uhlie a elektrickým grilom kde chýba čaro a romantiku.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte:

Video

 

Hliníkové přístřešky |Hliníkové pergoly Levné ALU přístřešky Betonové garáže Zahradní domky |Skladovací kontajnery Opěrné zdi | Pokládka zámkové dlažby | Japonské hliníkové přístřešky a pergoly | Oborový portál Svět-Garáží.cz | One Trade® | Dřevěné pergoly | Zámková dlažba | 


2013 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l tvorba HIS WORK